Plan treningowy

plan treningowy

Plan treningowy jest nieodłącznym elementem podjęcia się w ogóle jakichkolwiek ćwiczeń. To podstawa, której należy się trzymać, by uzyskać odpowiednie efekty. Właśnie ten plan ma być dla nas wyznacznikiem i motywacją, na być pobudka do działania a kolejne jego etapy mają być odpowiednio realizowane. Tylko w ten sposób szybko zobaczymy efekty uczęszczania na siłownię.

Najlepiej jest jeśli plan tego rodzaju powstanie jeszcze przed podjęciem ćwiczeń na siłowni. Idealnie, jeśli ułoży go dla nas profesjonalny trener personalny, który weźmie pod uwagę nie tylko nasze oczekiwania, ale również kondycje i predyspozycje do realizacji treningu. Co więcej, z planem treningowym bardzo często łączy się właściwa dieta ważne więc, by trzymać się wszelkich wytycznych.

Plan treningowy układany jest na określony okres czasu a po osiągnięciu zamierzonego celu należy go zmienić. Wiadomym jest, że wraz z kolejnymi wizytami w miejscu, jakim jest siłownia wzrasta nasza wydajność i kondycja, mamy więcej energii do ćwiczeń, zmienia się również nasza sylwetka, mięśnie inaczej pracują a tkanka tłuszczowa jest już w jakimś stopniu zredukowana. Plan treningowy zupełnie inaczej wygląda w przypadku początkujących i osób zaawansowanych. Inny zestaw ćwiczeń przewidziany jest także patrząc na wymagania – aby spalać tłuszcz idealne będą ćwiczenia aerobowe, dla tych, którzy chcą pracować nad wzmocnieniem i rozrostem mięśni dobre będą natomiast ćwiczenia wzmacniające i siłowe.

Polegajmy na wiedzy i doświadczeniu fachowców, nigdy nie podejmujmy się układania owego planu bowiem możemy wyrządzić sobie tylko krzywdę a już na pewno nie osiągniemy zamierzonego efektu, przynajmniej nie tak szybko jak z pomocą profesjonalnego trenera.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *