Medycyna estetyczna w służbie zdrowia, nie tylko piękna.

Medycyna estetyczna

Efekty zabiegów kosmetycznych, plastycznych i szeroko pojętej medycyny estetycznej, jakie swego czasu widywaliśmy między innymi u gwiazd showbiznesu, celebrytów, sław czy też aktorów, nie napawały optymizmem. Większość z nas żyje w przekonaniu, że medycyna estetyczna dostępna jest tylko dla bogatych i ma na celu leczyć ich kaprysy oraz wymyślone kompleksy. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że to znacznie więcej możliwości, aniżeli tylko i wyłącznie niwelowanie cellulitu czy też ujędrnianie i inne, tym podobne zabiegi.

Medycyna estetyczna dziś jest na tyle rozwiniętą gałęzią, iż samodzielnie bądź w trudniejszych przypadkach, w połączeniu z chirurgią jest w stanie poradzić sobie z poważnymi schorzeniami pacjentów, które czynią ich życie trudnym, mało komfortowym, często bolesnym nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Wiele schorzeń natury estetycznej, medycznej, genetycznej powoduje zmiany widoczne na ciele. Na twarzy, ale i na pozostałych jego częściach. Do tego dochodzi kwestia schorzeń, których skutkami ubocznymi jest ogólnie widziany, jako nieatrakcyjny, wygląd zewnętrzny. Bądź też nieestetyczne zmiany ze względu na przebyte urazy, wypadki, powodujące dyskomfort psychiczny, ze względu na wygląd, który nie wpisuje się w dzisiejsze kanony.

Medycyna estetyczna należy do działu estetologii estetycznej. Działania zapobiegawcze mają na celu poprawiać komfort życia ludzi zdrowych, zaś przede wszystkim znajdują się w jej zakresie zabiegi i działania ukierunkowane na profilaktykę starzenia się skóry, następnie rekonstrukcje, które mają odtworzyć stan sprzed zaistniałych zmian.

Medycyna estetyczna w Gdańsku wykonywana jest jedynie przez lekarzy, legitymujących się prawem wykonywania zawodu. Przede wszystkim zabiegi tam wykonywane mają na celu poprawiać atrakcyjność pacjenta, ta jednak jest odmiennie rozumiana w przypadku osób zdrowych, jak i tych, które borykają się z rozmaitymi schorzeniami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *