Jaki język obcy jest najtrudniejszy?

języki

Czy wiecie, że na całym świecie ludzie porozumiewają się aż w 7000 różnych językach? To niebywałe, bo wydawałoby się, że wszędzie możemy komunikować się w języku angielskim. Okazuje się jednak, że istnieją jeszcze takie miejsca na świecie, gdzie ludzie nawet o nim nie słyszeli.

Dzisiaj przedstawimy Wam listę najtrudniejszych języków świata. I o dziwo, nie są to języki przez nas nieznane, niektóre obowiązują jako urzędowe w europejskich krajach. Mowa tu na przykład o języku islandzkim, który charakteryzuje się niezwykle trudną gramatyką i archaicznym słownictwem. Niełatwy jest też język grecki, gdzie przyswojenie już samego alfabetu jest nie lada sztuką.

Mało popularny, może właśnie przez swoją trudność jest język węgierski. Jeśli chcesz się o tym przekonać, wpisz hasło typu „nauka języków Piaseczno” i sprawdź, ile szkół oferuje kursy językowe, dzięki którym bez problemu porozumiemy się z mieszkańcami regionu nad Balatonem.

Niełatwy jest dla nas też język arabski, chiński, koreański i japoński. Co ciekawe, dla osób innej narodowości, to właśnie język polski jest nierzadko tym, którego nie są w stanie nauczyć się chociażby w stopniu komunikatywnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *