Kotły wielopaliwowe – kiedy sprawdzają się najlepiej?

palnik na trociny

Wiele możliwych zastosowań to niejedyna cecha, jaką wyróżniają się kotły wielopaliwowe dostępne na rynku. Decydując się na taką formę ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz pomieszczeń, można nie tylko zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale także przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego.

Jak to możliwe? Otóż kotły wielopaliwowe to ekologiczne piece, które wykorzystują naturalne paliwa opałowe takie, jak np. trociny i zrębki. Co więcej, kotły wielopaliwowe są w stanie spalać także mokre odpady drzewne, dzięki czemu w pobliżu zakładów stolarskich i tartaków praktycznie żadne pozostałości po pracy z drewnem nie są wyrzucane.

Ekologiczny palnik na trociny – jak działa?

Zasada, zgodnie z którą działają kotły wielopaliwowe lub inaczej: palnik na trociny, jest naprawdę prosta. Wystarczy doprowadzić naturalny materiał opałowy w postaci trocin lub zrębki do komory spalania pieca, a następnie poczekać na całkowite spopielenie materiału. Proces spalania odpadów drzewnych jest w tym przypadku całkowicie bezpieczny i co najważniejsze – przyjazny środowisku. W trakcie spalania nie powstają żadne gazy, które mogłyby negatywnie wpływać na stan najbliższego otoczenia.

Kotły wielopaliwowe znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie wytwarzanie ciepłej wody z naturalnych źródeł energii, czyli odpadów drzewnych. Naprawdę warto zainwestować w palnik na trociny wraz z kompletnym osprzętem do kotłowni, aby zyskać możliwość pozyskiwania ciepła bezpośrednio z wytworzonych odpadów drzewnych. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobrym wyborem dla zakładów stolarskich, które na co dzień są w stanie wytworzyć spore ilości naturalnego paliwa opałowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *