Dieta na włosy, skórę i paznokcie

dieta skóra włosy paznokcie

Musimy zdać sobie sprawę, że włosy, skóra czy nasze paznokcie niszczą się przede wszystkim nie w wyniku źle dobranych kosmetyków czy działań, na które nie mamy wpływu, ale właśnie przez nasz organizm. Okazuje się, że w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią dietę bowiem to właśnie niedostarczanie organizmowi niezbędnych wartości odżywczych sprawia, że te walory naszego ciała ulegają niszczeniu.

Idealna dieta na włosy czy paznokcie to taka, która jest bogata w białko oraz witaminy A, E oraz te z grupy B. W tym celu warto jadać warzywa i owoce, produkty zbożowe a minimum dwa razy w tygodniu ryby morskie.

Na pewno niekorzystne stają się wszelkie produkty przetworzone także konserwy, półprodukty o wydłużonej dacie ważności czy fast foody nie powinny mieć w naszej diecie w ogóle miejsca. Również słodycze nie są korzystne a wszystkie wymienione produkty zawierają po prostu sporą ilość toksyn, które niekorzystnie wpłyną na stan włosów, paznokci czy naszej cery.

Pamiętajmy również o dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów. Jak zaleca dobry dietetyk w Warszawie, każdego dnia powinniśmy wypijać minimum 2 litry wody. Dzięki temu dobroczynne witaminy i minerały będą lepiej przyswajane przez nasz organizm.

Co ważne, stosowanie odpowiedniej diety przyniesie oczekiwane efekty, ale nie natychmiast. Musimy uzbroić się w cierpliwość a zdecydowanie prościej i szybciej jest doprowadzić nasze paznokcie czy cerę do złego stanu aniżeli później je naprawiać.

1 Comment

  1. Emilia

    Bardzo fajny artykuł, popieram w 100 procentach! 🙂 Sama jestem w trakcie diety, zmiany żywieniowej, pory posiłków ich składu 😉 Ważna też jest aktywność fizyczna do tego i dobry suplement na wzmocnienie od środka 🙂 ja brałam biosilice 😉 z ogólnych efektów jestem bardzo zadowolona, cała cera, skóra włosy i paznokcie sa w dobrym stanie, do tego mam dużo więcej energii i siły na cały dzień ! 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *