Choroby przenoszone przez gołębie odchody

gołębie odchody

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że przyjazne gołębie, które niejednokrotnie przecież sami dokarmiamy mogą być przyczyną wielu groźnych chorób ludzi. Ornitolodzy jasno wskazują, że nie tylko na ptakach bytują niebezpieczne pasożyty, ale to również gołębie odchody zawierają w sobie groźne toksyny. Właśnie dlatego gołębie są nazywane przez niektórych nawet „latającymi szczurami”.

Nie ma w tym nic dziwnego bowiem jeśli poznamy najczęściej występujące choroby, jakie ptactwo może przenieść na człowieka przekonamy się, że gołębie wcale nie są nieszkodliwe.

Na gołębiach bytuje na przykład obrzeżek. To pasożyt z rodziny kleszczowatych, który w bardzo łatwy sposób może przedostać się na ciało ludzkie powodując alergię a nawet zapalenie opon mózgowych. Właśnie dlatego nigdy nie powinniśmy pozwalać na zakładanie ptasich gniazd w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Parapety, dachy czy elewacje budynków zawsze powinniśmy zabezpieczać montując Birdsystem, który posiada system kolców skutecznie odstraszających gołębie.

Bolerioza – to kolejna choroba, jaką przenoszą ptaki. Są one siedliskiem licznych kleszczy i warto przy tym zauważyć, że aż 20% z nich jest zarażonych tą groźną chorobą. Po kontakcie z zarażonym gołębiem możemy mieć objawy podobne do grypy. Jeśli zaś bolerioza nie zostanie wyleczona bądź zbagatelizowana może doprowadzić nawet do śmierci.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *