Czy wiesz jak zostać biegłym rewidentem? Zacznij od tego artykułu!

Dyplomowani księgowi wykorzystują swoją wiedzę finansową, aby doradzać i raportować menedżerom w organizacjach w sektorze publicznym i prywatnym. Mówiąc jeszcze dokładniej – mając za sobą niejeden kadry i płace kurs – umożliwiają firmom, organizacjom, osobom i społecznościom osiąganie ich finansowych i strategicznych celów.

Niezależnie od tego, jak bardzo chcesz zostać biegłym rewidentem, baza usług rozwojowych może pomóc Ci zrobić krok w kierunku kariery biegłego rewidenta, rozwinąć specjalizacje, które wyróżnią Cię na tle innych dziedzin lub poszerzyć horyzonty dzięki studiowaniu przedmiotów pokrewnych.

Jaka jest różnica między księgowym a biegłym rewidentem?

Wszyscy księgowi pełnią podobne role, zarządzając i raportując finanse organizacji. Wszyscy potrzebują odpowiedniego szkolenia, aby w ogóle było możliwe zakwalifikowanie się jako księgowy podczas pracy w firmie. Księgowi, którzy są regulowani przez organizacje zawodowe dla księgowych, są znani jako biegli rewidenci. Jednak, aby móc się cieszyć takim statusem szkolenia obligatoryjne dla biegłych rewidentów muszą się u takiego specjalisty wpisać w stały repertuar obowiązków.

Co musisz zrobić, aby zostać biegłym rewidentem?

  • Zdaj serię wymagających akredytowanych egzaminów z zarządzania finansami, audytu, strategii biznesowej i podatków, po co najmniej trzyletnim szkoleniu
  • Zdobądź odpowiednie doświadczenie zawodowe w szerokim zakresie klientów i branż, zatwierdzone przez ich organizację zawodową.

 

Do tego trzeba co roku przechodzić przez szkolenia z zakresu rozwoju zawodowego, aby aktualizować swoje umiejętności i wiedzę. Ważne jest również, aby nie tylko mieć na swoim koncie niejeden kurs kadry i płace, ale też zawsze przestrzegać standardów zawodowych, w tym regularnie przeglądać swoją pracę pod kątem tego, co jeszcze można poprawić i udoskonalić.      Przestrzegaj Kodeksu etyki oraz zasad uczciwości, obiektywizmu, kompetencji zawodowych i należytej staranności, poufności i profesjonalnego postępowania – a będziesz miał szansę na świetlistą karierę w tym zawodzie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *