Najlepsze sposoby na gołębie – odstraszacz gołębi

odstraszacz gołębi

Gołębie są zmorą mieszkańców miast. Brudzą swoimi odchodami, niszczą elewację i przenoszą groźne dla zdrowia człowieka choroby. Co więcej, dzisiaj zauważa się istną plagę tego gatunku ptactwa w wielkich aglomeracjach – gołębie wcale nie mają zamiaru przenosić się do ich pierwotnych, naturalnych warunków.

Wpływ na tak dużą ilość gołębi w miastach ma przede wszystkim łatwość zdobywania przez nie pożywienia. To nie wszystko bowiem trzeba tutaj jasno zaznaczyć, że ptaki nie tylko znajdują pokarm na chodnikach czy przy śmietnikach, ale są wręcz przez mieszkańców dokarmiane, sami więc tworzymy sobie ogromny problem.

Ci, którym ptactwo przeszkadza podejmują się wielu prób ich odgonienia. Ponieważ bardzo często przesiadują one na dachach, parapetach czy innych elementach elewacji budynku, zakłada się na takowe Birdsystem. To skuteczny odstraszacz gołębi bowiem system kolców sprawia, że ptactwo nawet nie zbliża się do przeszkody.

Inni wykorzystują także różnorodne siatki czy clash royale cheats no survey lakiery, którymi pryskają elewację. Nie są to jednak dobre sposoby na gołębie, ponieważ przede wszystkim są niebezpieczne dla ptaków a co więcej, lakier na przykład zanieczyszcza środowisko.