Zabiegi z wykorzystaniem artroskopu są coraz częściej stosowane w ramach leczenia rozmaitych kontuzji nadgarstka. Artroskopia nadgarstka jest coraz częściej świetną alternatywą dla tradycyjnych operacji chirurgicznych, po których pacjent musiał przechodzić długotrwałą rehabilitację, a na jego ręku pozostawały spore blizny. Artroskopia nadgarstka jest świetną opcją, by zoperować element dłoni bez komplikacji, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa oraz wykazując optymalną skuteczność.
Sam zabieg nie jest inwazyjny, przebiega poprzez nacięcie skóry i wprowadzeniu artroskopu. W tym urządzeniu znajduje się sonda z kamerą oraz narzędzia chirurgiczne, które z ogromną precyzją pozwalają wykonać zabieg na nawet małym obszarze.
Artroskopię nadgarstka wykonują chirurdzy ortopedzi według ściśle określonych wskazań. Można tu mówić o komplikacjach po złamaniach tej części ręki, zmianach reumatoidalnych czy niestabilności nadgarstka.
Ogromną zaletą zabiegu jest też to, że ręka pacjenta nie zostaje unieruchomiona w gipsie, a jedynie w temblaku. Okres rekonwalescencji to maksymalnie 6 tygodni, a pacjent może w tym czasie stosować doraźne leki przeciwbólowe, jeśli ból się pojawia. Po artroskopii nadgarstka bardzo rzadko występuje konieczność wdrożenia zajęć rehabilitacyjnych.
Pacjenci, którzy chcą, by usprawnienie nadgarstka przebiegło właśnie poprzez zabieg artroskopii, powinni poszukać dobrej placówki, która specjalizuje się w chirurgii ortopedycznej. Idealnie, jeśli jest to obiekt, dla którego medycyna sportowa jest priorytetem. To właśnie tam artroskopia nadgarstka może być wykonana w pełni profesjonalnie z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.