Zima w przedszkolu

zima przedszkole

 

Wydaje się, że mroźna zima jest nieprzyjemna, ale jedynie dla dorosłych. Dzieci właśnie tą porę roku uznają za najlepszą, o ile tylko wszystko pokrywa biały puch. Zjazdy na sankach, lepienie bałwana czy chociażby obrzucanie się śnieżkami zaliczane jest do największych rozrywek każdego kilkulatka. I wcale nie straszne im minusowe temperatury i szczypiący w nos mróz.

Okazuje się, że zima w przedszkolu nie musi i nie jest nudna. Przedszkolaki biorą udział w licznych zajęciach dodatkowych i warsztatach kreatywnych – ktoś musi przecież przygotować świąteczne dekoracje, napisać list do Mikołaja, wystroić choinkę, nauczyć się najpiękniejszych kolęd. O tym, jak atrakcyjny to czas w roku dla każdego dziecka można przekonać się czytając ofertę czy też rozkład zajęć w danym miesiącu w poszczególnych placówkach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło typu „przedszkole Bielany”, by już po chwili poznać rozrywkowy plan każdego dnia.

Sama kadra pedagogiczna również uznaje, że to właśnie zima należy do tych najbardziej kreatywnych pór roku. W okresie wiosennym czy letnim dzieci większość dnia spędzają na placach zabaw natomiast to właśnie zimą można wspomagać ich rozwój, proponując ciekawe, aktywne zabawy. Nie zapominajmy również o tym, że każdego dnia jest również czas na zabawy w śniegu czy branie udziału w wydarzeniach specjalnych. To właśnie zimą do przedszkola przychodzą specjalni goście, organizowane są teatrzyki i różnego rodzaju koncerty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *