Kiedy należy wykonać badania obrazowe?

usg jamy brzusznej warszawa

USG, czyli badanie ultrasonograficzne to badanie obrazowe. Do badania tego wykorzystuje się ultradźwięki. Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna.

Wiele nieprawidłowości w naszym organizmie może wykryć USG jamy brzusznej. Warszawa to miasto, gdzie bez problemu można znaleźć placówki oferujące tego typu usługę. Brzuch to miejsce, gdzie znajduje się wiele ważnych organów, bez których nie będziemy w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego nie można ignorować bólu w okolicach brzucha. Badanie USG pozwoli wykryć zmiany nowotworowe, stany zapalne, różnego rodzaju uszkodzenia czy guzki. Wiele problemów zdrowotnych wykrytych wystarczająco wcześnie jest całkowicie uleczalnych.

Gdzie wykonać USG tarczycy? Warszawa oferuje wiele miejsc, gdzie można je wykonać. Badanie tego typu można wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatnie. Druga możliwość na pewno skróci czas oczekiwania na badanie, natomiast trzeba będzie za nie zapłacić.

Badanie USG tarczycy wykonuje się przy podejrzeniu chorób tarczycy. W badaniu USG można ocenić wielkość gruczołu tarczycy oraz przytarczyc. Warto też zwrócić uwagę na ich strukturę i stan.

Oba badania wykonuje się specjalną głowicą ultrasonograficzną. W miejscu badania nakładany jest żel, który ułatwia przesuwanie się głowicy po miejscu badania. Na głowicę nakłada się specjalną jednorazową osłonkę. Efekt barania lekarz widzi na monitorze. Badanie trwa około 10 minut. Jeżeli w badaniu zostaną wykryte jakieś nieprawidłowości, lekarz może zlecić dodatkowe badania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *