Jaki smak ma cydr?

smak cydru

Cydr to niskoprocentowy napój alkoholowy produkowany w procesie fermentacji jabłek jednak każdy, kto uznaje, że jego smak jest klasycznie jabłkowy jest w dużym błędzie.

Oczywiście, ponieważ cydr produkowany jest z jabłek to wyczuwa się w nim wyraźnie smak tych owoców jednak jego charakterystyka jest dużo szersza. Przede wszystkim cydr dobrej jakości będzie nieco cierpki, naturalnie gazowany (rzez fermentację). Wyczuwalna jest w nim nutka kwaśna oraz słodka i właśnie dlatego cydr porównywany jest bardzo często do wina bądź piwa zresztą niektórzy jego fani twierdzą, że to udane połączenie obu typów tych alkoholi. Jedno jest pewne, smak cydru jest niezwykle orzeźwiający i bogaty w swojej różnorodności – każdy znajdzie w nim swoją unikalną, ulubioną nutkę smakową.

Warto jednak posmakować tego rzeczywiście oryginalnego cydru. Wyszukajmy go w sieci wpisując „cydr gdzie kupić”. Nie kierujmy się reklamą ze sklepowych półek bowiem cydr z supermarketu nigdy nie będzie dorównywał temu naturalnemu. Pamiętajmy, że cydry nalewane w pubach czy restauracjach mają o wiele głębszy smak aniżeli te butelkowane, produkowane na wielką skalę. Jeśli więc tylko będziemy mieli okazję to spróbujmy tego z pełni naturalnego. Całe szczęście, że nie musimy już wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii czy Niemiec, by go skosztować, producenci z Polski wytwarzają go o równie wysokiej jakości.

4 Comments

 1. Fluxja

  Dla mnie najważniejszy w cydrze jest jego cierpki niepowtarzalny smaki i… bąbelki

  Reply
  1. H@idi

   To fakt, ale trzeba również przyznać, że bardzo dobry jest również cydr bez bąbelków. Ostatnio coś mnie natchnęło i samemu zrobiłem cydr. I powiem szczerze, że kupne nie mają takie smaku, jak ten własnej produkcji. Ale to zapewne kwestia odpowiedniego doboru jabłek:)

   Reply
 2. Marta

  I jest taki lżejszy od piwa dlatego teraz tylko jego piję.

  Reply
  1. H@idi

   Ja również przestawiłem się na cydr. Tak jak wspomniałaś Marta, jest o wiele lżejszy od piwa, a obecnie na te upały za oknem, to wspaniały napój na zakończenie ciężkiego dnia.

   Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *