Co to jest bezstresowe wychowanie?

bezstresowe wychowanie

O wychowaniu bezstresowym mówi się, że to opieka nad dzieckiem bez żadnych zasad a najmłodsi, którzy wychowywani są właśnie w tym systemie uznawane są na rozkapryszone, krnąbrne i rozpieszczone.

Dużo w tym prawdy, o ile wychowanie bezstresowe stosowane jest niezgodnie z jego podstawową definicją, rodzice nierzadko źle interpretują tego rodzaju metodę wychowawczą.

Bezstresowe wychowanie to przede wszystkim wychowanie wolne od kar psychicznych I cielesnych, takie, gdzie zamiast kar stosuje się przede wszystkim nagrody. To również wychowanie, podczas którego stosuje się metodę Montessori i na nią bezwzględnie powinno zwrócić się szczególną uwagę.

Metoda Montessori wkroczyła do Polski nie tak dawno, bo zaledwie kilkanaście lat temu. Dzisiaj jest tak popularna, że stosuje się ją nie tylko w warunkach domowych, ale również w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Metoda polega na edukacji, zgodnie z którą każde dziecko wybiera samodzielnie, czego chce się uczyć, czym sie bawić I co robić. Dzięki temu rozbudzaja wyobraźnię, uczą się na własnych błędach, dokonuja wyborów, stają się odpowiedzialne. Przede wszystkim również rozwój takich dzieci przebiega w innym tempem bowiem każde dziecko jest tu traktowane how to enter cheat codes in clash royale indywidualnie.

Pamiętajmy, że chociaż dziecko może samo wybrać co chce robić w danych momencie to od rodziców czy nauczycieli zależy, jaki wybór podstawimy maluchowi. Propozycje, które dostarczamy są przecież wybierane przez nas.