Ubezpieczenie mieszkania a kredyt hipoteczny

ubezpieczenie mieszkania

Korzystając z oferty kredytu hipotecznego banki zawsze wymagają, by ubezpieczona została dana nieruchomość. Tym samym chcą mieć zabezpieczenie mienia, na które pożyczyły klientowi pieniądze.

Kredyt hipoteczny jest unikalną formą pożyczki, zgodnie z którą kredytobiorca otrzymuje od banku określoną ilość pieniędzy, jakie potrzebne są na zakup nieruchomości. W zamian oczekuje należytego zabezpieczenia, na przykład na wypadek zdarzeń, które mogłyby zmniejszyć wartość rzeczonego mieszkania.

Ubezpieczenie mieszkania zgodnie w wymaganiami banku powinno zawierać określone kryteria. Przede wszystkim polisa musi być zawarta na określoną kwotę – najczęściej minimalną, na jaką kredyt został zaciągnięty. Co więcej, należy ubezpieczyć mieszkanie od pożaru, zalania i innych wypadków losowych, które zdarzają się najczęściej a niestety mogą spowodować trwałe zniszczenie nieruchomości.

Ubezpieczenie tego rodzaju można nabyć bezpośrednio w banku, tam jednak zazwyczaj jest ono droższe aniżeli postaramy się o nie samodzielnie. W łatwy sposób wyszukamy najtańszego, spełniającego wszystkie kryteria wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „ubezpieczenia olsztyn„. Musimy przy tym pamiętać, że ubezpieczenie takie zawsze musi być wydawane z cesja dla banku – to obowiązek każdego kredytobiorcy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *