Zbilansowana dieta z dostawą do domu

Catering dietetyczny, inaczej zwany jest kulinarnym pogotowiem. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem opcja dostarczania zbilansowanych posiłków do domu czy miejsca pracy jest wybawieniem dla niejednego z nas.

W dobie, kiedy brakuje nam czasu na podstawowe czynności, a już na pewno na gotowanie, możliwość dowozu zdrowego jedzenia jest świetną opcją. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie potrafią gotować ani nie chcą zastanawiać się nad kaloriami poszczególnych składników obiadu. To w końcu doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy, ale nie wiedzą, jak skomponować idealną dietę. To też pomoc dla chorych, którym zaleca się określoną dietę eliminacyjną – pod okiem dietetyka zostanie skomponowany ścisły jadłospis, uwzględniający wszelakie wymagania lekarzy.

food-923219_1280Idea jest prosta: po konsultacji z dietetykiem, firma cateringowa komponuje całodzienne menu, według indywidualnych potrzeb każdego klienta. Po przygotowaniu posiłków, te dostarczane są w odpowiedniej porze pod wskazany adres. Zadaniem klienta jest jedynie rozpakowanie kulinarnej przesyłki, ewentualnie jej podgrzanie w mikrofali i raczenie się wyszukanym smakiem każdego dania.

Walory takowej diety są wielorakie. Przede wszystkim mamy pewność, że dostarczamy naszemu organizmowi dokładnie tyle wartości odżywczych, ile potrzebuje. Po drugie, nie tracimy czasu na długie stanie w kuchni, nie musimy też zliczać kalorii, komponować poszczególnych składników dania ani nawet chodzić na zakupy. To przecież tak ważne, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak bardzo zabiegani jesteśmy.

Istotny jest również fakt, iż posiłki przyrządzane są pod okiem doświadczonego dietetyka. Dzięki niemu, dieta będzie niskokaloryczna, która pozwoli nam schudnąć bądź będzie korzystnie wpływać na nasze zdrowie. Pamiętajmy, że przecież catering dietetyczny to nie tylko menu, które ma odchudzać, ale również posiłki ze wskazaniem przy występowaniu różnego rodzaju chorób. Tym samym, z jedzenia z dostawą mogą korzystać cukrzycy czy osoby uczulone na gluten. Dietetyk uwzględni również inne alergie pokarmowe. Zadba o zbilansowaną dietę kobiet w ciąży i tych, które karmią piersią. Sprawdzi się zawsze wtedy, gdy chcemy zacząć żyć ekologicznie i zajadać się każdego dnia właśnie bio produktami.

Dieta z dostawą do domu to więc nie tylko wygoda, ale i nasze zdrowie. Przyjrzyjmy się też uważniej cenie. Okazuje się jednodniowy catering według wskazań to koszt około 70 złotych. Pomyśl teraz, ile wydajesz na lunch w pracy i codzienne zakupy do domu? Ile tracisz czasu na pichcenie, jakie są Twoje rachunki za prąd i gaz? W ogólnym rozrachunku okaże się, że catering dietetyczny to nieduża inwestycja finansowa, patrząc na korzyści, jakie dzięki niej zyskujemy. Co ważne, posiłki możesz zamawiać tylko przez jeden dzień, tydzień, miesiąc czy określoną ilość dni, według indywidualnego zapotrzebowania. Niektóre diety można stosować stale, inne są czasowe – przykładem jest dieta oczyszczająca, którą można realizować nie dłużej niż 14 dni. W kwestii tego, jaki pakiet dietetyczny powinieneś nabyć, doradzi Ci z całą pewnością dietetyk.

Artykuł powstał w oparciu o materiały ze strony cateringu dietetycznego EatFit24.pl.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *