Woda deszczowa w ogrodzie

pojemnik na deszczówkę

Chyba każdy, kto tylko prowadzi przydomowy ogród, słyszał, że najlepsza dla kwiatów i innych roślin jest woda deszczowa. Deszcz nie tylko podlewa roślinność i zapobiega jej usychaniu. W każdej kropli zawarty jest ogrom cennych wartości, które mają dobroczynny wpływ na rośnięcie zieleni i jej kwitnienie.

 

Co więcej, zbiornik na wodę deszczową to nie tylko możliwość gromadzenia naturalnego nawozu do ogrodu. To także spore oszczędności, jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że przydomowy teren zieleni mielibyśmy podlewać na bieżąco wodą z kranu.

 

Zastanawiasz się, jak zbierać wodę deszczową? Nic bardziej prostego. Po prostu ustaw zbiornik na deszczówkę tuż pod rynną, dzięki czemu spływająca woda nie będzie „uciekać” do gruntu, ale będzie gromadzić się w wygodnym pojemniku. Później już tylko rozprowadzisz ją w dogodny sposób, na przykład konewką czy wiadrami. Wiele zależy przecież od indywidualnych potrzeb.

 

Zbiorniki na deszczówkę są różne. Można wybierać te mniejsze albo większe. Mogą stać pod rynną albo zostać zakopane wraz z całym systemem przepływu deszczu w wybrane miejsce. Pamiętaj tylko, że deszcz jest doskonałym nawozem i środkiem nawadniającym rośliny, ale nie nadaje się do picia czy mycia. Z powodzeniem deszczówkę możesz jednak wykorzystać co czyszczenia sprzętów ogrodniczych albo umycia samochodu.

 

Jeśli jesteś na etapie zakładania ogrodu, zainwestuj w zbiornik na deszcz i ciesz się darmowym podlewaniem zasadzonych roślin.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *