Wizyta u okulisty – kiedy wybrać się z dzieckiem?

okulista

Kilkulatek nie zawsze zasygnalizuje nam problemy ze wzrokiem. Bardzo często dopóki problem widzenia nie będzie powodował bólu, będzie przez niego po prostu bagatelizowany bądź nawet niedostrzegany.

To my jako opiekunowie dzieci powinniśmy zwracać na nie szczególną uwagę i przypatrywać się ewentualnym wadom. Wizyta u okulisty nie jest koniecznością, nie jest też obowiązkowa natomiast warto wybrać się do tego rodzaju specjalisty w celu zbadania wzroku, chociażby profilaktycznie.

Musimy mieć na uwadze, iż ludzki wzrok rozwija się mniej więcej przez 7 pierwszych lat życia. Jeśli do tego czasu wada nie zostanie skorygowana, istnieje ogromne ryzyko, iż nie będzie możliwa do zwalczenia już nigdy. Według statystyk, już co 10-te dziecko w naszym kraju nosi okulary jednak problemy ze wzrokiem mogą być w dużo szerszej skali – nie wszyscy rodzice zauważają problem.

Wyposażenie przedszkoli zabawki

https://www.sklep.raczkujemy.pl/placowki-oswiatowe-i-terapeutyczneCo powinno nas w szczególności zaniepokoić? Przede wszystkim zachowanie dziecka da nam wyraźne sygnały o problemie. Okulista dziecięcy warszawa będzie niezbędny jeśli dziecko nad wyraz często mruży oczy, w nazbyt bliskiej odległości ogląda bajki czy czyta książeczki.

Powodem, dla którego powinniśmy z dzieckiem wybrać się do okulisty są też wady wzroku rodziców – warto wiedzieć, że duża część z nich może być dziedziczona więc dobrze jest zadbać o wykluczenie wady jak najszybciej, nawet u niemowlaka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *