Skuteczne odchudzanie – tylko dietetyk kliniczny

dietetyk poznań

Wiele osób próbuje odchudzania na własną rękę. Jednak trzeba wiedzieć, że otyłość to choroba, a jej pierwszym stopniem jest nadwaga. Im szybciej wprowadzimy zmiany i leczenie tym mniejsza szansa powikłań. Czy na własną rękę warto przeprowadzać odchudzanie – Poznań ma przecież szeroką ofertę gabinetów dietetycznych. Jak przebiega odchudzanie i jak pomoże w tym dietetyk kliniczny?

Dietetyk kliniczny – specjalista od diety przy nadwadze i otyłości.

Pomimo, że prawo tego do końca nie reguluje to z problemem jakim jest odchudzanie warto udać się do dietetyka – Poznań daje szerokie pole do wyboru tych specjalistów, a najlepszymi będą ci, którzy mogą pochwalić się specjalizacją jaką jest dietetyka kliniczna. „Jeśli ktoś ogłasza się jako dietetyk kliniczny oznacza to, że skończył uczelnie medyczną na kierunku dietetyka – Poznań znany jest ze swojej Akademii Medycznej i Uniwersytetu Medycznego – a dodatkowo zrobił specjalizację z dziedziny „dietetyka kliniczna”. To bardzo ważne, ponieważ świadczy to o kompetencjach potwierdzających umiejętność pracy z pacjentem w chorobie – a otyłość jest chorobą i wymaga specjalnego podejścia dietetycznego” – mówi dietetyk kliniczny z Poznania. „Nie jest trudne zredukować pacjentowi drastycznie kaloryczność posiłków, ale to jest bardzo szkodliwe odchudzanie – Poznań ma różne programy dla pacjentów z otyłością i praca dietetyków jest tam niezastąpiona” – dodaje.

Pamiętaj, że nadwaga i otyłość często idzie w parze z innymi chorobami. Dietetyk kliniczny ma wiedzę, aby pomóc w holistyczny sposób.

Jak szukać specjalisty w mieście Poznań – odchudzanie u sprawdzonego dietetyka klinicznego

Odchudzanie to trudny proces. Jeśli ma przebiegać bezpiecznie powinien być prowadzony pod kontrolą specjalisty jakim jest dietetyk kliniczny. Nie tylko pomoże on dobrać odpowiednią kaloryczność posiłków, ale także zadba o:

  • Monitorowanie stanu psychofizycznego pacjenta
  • Sprawdzanie wyników badań. Dietetyk może poprosić o wykonanie dodatkowej diagnostyki np. badań krwi albo nadwrażliwości pokarmowych – wówczas ocenia się czy konieczna jest dieta eliminacyjna i jak prowadzić ją bez niedoborów
  • Psychoedukację, czyli zwiększanie świadomości na temat racjonalnych wyborów żywieniowych i prozdrowotnego stylu życia.

Masz dużą nadwagę albo otyłość? To zły pomysł, aby zacząć samodzielnie odchudzanie – Poznań ma specjalistów, którzy ci w tym pomogą.

Interesuje cię dietetyka kliniczna – Poznań ma świetną ofertę edukacyjną dla specjalistów!

Jeśli jesteś dietetykiem i chciałbyś rozwijać swoje kompetencje warto zainteresować się ofertą edukacyjną miasta Poznań – dietetyka kliniczna jest jedną ze specjalizacji na uniwersytecie ale także na licznych prywatnych uczelniach. Jest to bardzo przyszłościowy kierunek, ponieważ coraz więcej osób będzie poszukiwało dietetyka. Poznań to duże miasto, a rośnie liczba osób z przewlekłymi chorobami cywilizacyjnymi dla których dietetyk jest niezbędny w procesie zdrowienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *