Skąd czerpać inspiracje do wystroju wnętrz?

blog o wnętrzach

Moda dotyczy nie tylko stylizacji i świata odzieżowego, ale również stylu budowania i urządzania domów lub mieszkań. Co prawda nie jest ona aż tak dynamiczna, jak w przypadku tego, co się nosi, jednak musimy się liczyć z tym, że co kilka lat coś innego będzie „na czasie”. Nie wszyscy jednak ulegają modzie i chcą, by ich mieszkanie było zaprojektowane głównie pod własny gust, a nie pod to, co wyznaczone jest przez aktualny nurt. Skąd więc możemy czerpać inspiracje dotyczące wystroju wnętrz?

Jedną z głównych inspiracji na tej płaszczyźnie są podróże. Za sprawą rozwiniętej komunikacji podróż do Afryki, Australii czy w inne miejsce na świecie nie jest już przywilejem dla nielicznych, ale dla wszystkich. Z takich podróży zazwyczaj przywozi się liczne pamiątki, ozdoby, ale czemu nie przywieźć też czegoś więcej? Pomieszczenia, których wystrój skupia się na egzotyce lub po prostu innej kulturze na pewno są nieszablonowe i zwrócą uwagę każdego gościa. Przykładem takiej inspiracji może być np. ściana pokryta bambusami, egzotyczne zdobione drewno, czy ściany ucharakteryzowane w klimaty dżungli.

Inspirujący może być także nasz ulubiony kolor. Jeżeli dobrze czujemy się otoczeni butelkową zielenią, czy ciemnym grafitem, czemu nie stworzyć pomieszczenia w oparciu właśnie o jeden z tych kolorów? Pamiętając oczywiście o klasycznych zasadach urządzania wnętrz, możemy dane pomieszczenie oprzeć na ulubionej barwie i wzbogacić ją kontrastującymi dodatkami.

Najbardziej przystępnym nam miejscem z inspiracjami jest klasyczny blog o wnętrzach. W sieci istnieje stron z wartościowymi materiałami, z których możemy się edukować i poprawiać własne zdolności w wykańczaniu oraz stylizacji wnętrz. Niezłym źródłem wiedzy są także branżowe czasopisma lub popularne kanały na YouTube prowadzone przez specjalistów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *