Przedszkole do lat 6? Nowe zasady

Przedszkole Konstancin

Temat przedszkoli w naszym kraju od zawsze powodował burze. Pomimo, że kolejne partie starają o wprowadzenie polityki prorodzinnej w naszym kraju, w dalszym ciągu brakuje miejsc w miejskich przedszkolach. Temat ten ponownie powrócił również tego roku. W szkolnictwie wprowadzono kolejne zmiany, dotyczące między innymi faktu, iż w przedszkolach uczyć będą się jedynie dzieci do lat sześciu. Boje na temat wcześniejszego pójścia dzieci do pierwszej klasy, toczą się już od kilku lat.

Do dziś jednak nie wiadomo kto tak naprawdę miał rację. Być może prawda znajduje się gdzieś pośrodku. Dzieci w wieku sześciu lat, śmiało mogą iść do pierwszej klasy, poda warunkiem jednak, że zarówno szkoły jak i sam program zostaną odpowiednio do tego celu przygotowane. W życie weszła pomimo wszystko ustawa o tym, iż w placówkach przedszkolnych, przebywać będą mogły dzieci do szóstego roku życia. Po ukończeniu sześciu lat, dzieci idą do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Zmianie uległy także kryteria przyjmowania dzieci do przedszkoli zarówno na wsiach jak i w miastach. W kwestii przyjmowania do określonych placówek, pierwszeństwo będą mieć dzieci, które mieszkają w rejonie, który obejmuje przedszkole (chyba, że są to placówki prywatne takie jak przedszkole Konstancin) W dalszym ciągu zmianie nie uległ fakt, że dzieci które w roku poprzednim uczęszczały do przedszkola, również będą mogły w nim pozostać. Pierwszeństwo do przyjęcia będą miały także dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do określonego przedszkola.

Materac Hevea Junior

Według nowych zasad jako pierwsze do przedszkoli dostaną się również dzieci niepełnosprawnych rodziców czy też samotnych rodziców. Do tej pory, to jest w roku minionym rodzice sześciolatków zmuszeni byli do zapisania swoich dzieci do szkoły. Obecnie jednak dzieci w tym wieku zyskują pierwszeństwo w przyjęciach do przedszkoli. Tegoroczne zmiany wprowadziły kolejne zamieszanie w głowach rodziców, którzy już sami się pogubili w zawiłym systemie edukacji i ciągłych jego zmianach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *