Polacy w Norwegii

nauka języka norweskiego

Średnie wynagrodzenie w Norwegii jest nawet 6 razy wyższe aniżeli w Polsce. To głównie dlatego do krainy fiordów wyjeżdża każdego roku prawie 8 tysięcy Polaków. Powodem jest przede wszystkim polepszenie swojego bytu.

Polacy najczęściej pracują w rolnictwie, przemyśle albo branży budowlanej. Do części prac nie jest wymagana nawet znajomość język. Oczywiście, wiadomo, że nauka języka norweskiego może przynieść spore korzyści i jeszcze lepsze zatrudnienie. Co więcej, sami obywatele tego kraju przyznają, że chociaż znają doskonale język angielski to wolą komunikować się w języku ojczystym. Osoby, które znają więc chociażby podstawy języka skandynawskiego, są dużo lepiej postrzegane.

Większość Polaków wyjeżdża do Norwegii sezonowo chociaż coraz częściej osiedlają się tam na stałe. Celem nie jest wcale Oslo, ale mniejsze miasta i typowo rolnicze miejscowości. Tam jest dla nich praca. Początkowo zazwyczaj wyjeżdża tylko głowa rodziny, by po średnio roku sprowadzić całą rodzinę. Nowe życie na obczyźnie rozpoczynają zwykle osoby młode, będące zaraz po studiach albo rodziny z małymi dziećmi w wieku przedszkolnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *