Podłoga idealna do łazienki

wylewki żywiczne

Łazienka to trudna przestrzeń w naszym domu, jeśli pod uwagę weźmiemy kwestie jej aranżacji. Przede wszystkim musi być funkcjonalna i praktyczna, do tego odporna na specyficzne warunki. Dobrze również, jeśli jest estetyczna i zgodna z najnowszymi trendami w zakresie wykończenia wnętrz. Zanim zaczniemy ją urządzać, warto dobrze zastanowić się nad optymalnymi rozwiązaniami. Okazuje się, że koszty remontu łazienki pochłaniają ogromne kwoty. Nie popełniajmy więc błędów, za to cieszmy się jej doskonałym wykończeniem przez kolejne, długie lata.

Standard wykończenia łazienki

Wszelkie materiały, jakie znajdują się w łazience, są narażone na szybkie zmiany temperatur, wilgoć czy kontakt z wodą. Priorytetem jest więc, by używać tych, które są w pełni odporne na takie warunki. Raczej rezygnujmy z wykładziny w łazience czy naturalnego drewna, jeśli nie jest ono dobrze zaimpregnowane. Zamiast tego wybierajmy na przykład posadzki żywiczne, które jeszcze do niedawna stosowano jedynie w przestrzeniach przemysłowych, właśnie ze względu na ich doskonałe parametry techniczne. Co ciekawe, posadzki jednowarstwowe tego rodzaju są w pełni odporne na działanie wody, mróz, wysokie temperatury, rysowanie oraz pękanie. Są też odporne na ciężar, a do tego antypoślizgowe. Warto też wziąć pod uwagę, że żywica może stanowić główny składnik podłóg, jakimi są posadzki dekoracyjne. Eksperci budowlani potwierdzają, że można ją barwić na dowolny kolor, a nawet dodawać drobinki kwarcu, dzięki czemu pięknie się mieni niczym brokat.

Należy też wspomnieć o samej technice nakładania takiej podłogi. Co ciekawe, poradzi z tym sobie nawet niewprawiony laik – wystarczy obejrzeć kilka tutoriali w sieci, by sprawnie poradzić sobie z tym zadaniem. Jeśli właściciel nieruchomości nie chce podjąć się tej pracy samodzielnie, w branży budowlanej funkcjonuje mnóstwo fachowców, którzy wykonają taką podłogę szybko i profesjonalnie.

Jeśli nie żywica, to co?

Nie ma wątpliwości, że to właśnie wylewki żywiczne cieszą się dzisiaj największym zainteresowaniem. Te nadają się do klasycznych wnętrz łazienek, ale także tych nowoczesnych, w stylu skandynawskim czy industrialnym. Są też rozwiązaniem uniwersalnym, taka podłoga pasuje do każdego wyposażenia łazienkowej przestrzeni.

Jeśli ktoś jeszcze zastanawia się nad inwestycją w odkrycie, jakim jest podłoga z żywicy w domowej łazience, może zdecydować się na tradycyjne rozwiązania. Nadal często wybierane są płytki ceramiczne oraz gres. Tylko niewiele osób decyduje się na drewnianą podłogę w łazience.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *