Pielęgnacja krzewów z borówką

zbiornik na deszczówkę

Krzewy borówkowe cieszą się ogromną popularnością i nie ma w tym nic dziwnego, bo sama borówka jest przecież pysznym owocem. Każdy, kto tylko ma kawałek miejsca w przydomowym ogrodzie, powinien zdecydować się na uprawę borówki.

Najbardziej znana u nas odmiana to borówka amerykańska. Przestrzegamy jednak tych, którzy chcą posadzić jedynie jeden krzaczek – okazuje się, że borówka obficie owocuje, jeśli zostaje posadzona przynajmniej w parze.

 

Do jej zasadzenia przyda się specjalna ziemia do borówek, taką można znaleźć w sklepach ogrodniczych. Borówka lubi ziemię kwaśną, więc dobrze, kiedy podlewa się ją deszczówką. Zbiornik na deszczówkę też można znaleźć w wyżej wymienionym sklepie. Centrala deszczowa przyda się zresztą w celu zbierania deszczu, a tym samym pozyskiwania darmowej wody do podlewania ogrodu. Deszcz działa na borówkę jak naturalny nawóz, ten krzew po prostu uwielbia właściwości deszczówki.

Borówka lubi słońce i właśnie na takim stanowisku najlepiej ją sadzić. Ogrodnicy nie muszą się martwić, jeśli ta nie będzie owocować w pierwszym roku, w przyszłym da na pewno obfite plony.

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Na pewno o tym, by zbiorniki na wodę deszczową wykorzystywać wczesnym rankiem albo po zachodzie słońca, borówki nie można podlewać w pełnym słońcu. Warto też uważać, by nie moczyć jej liści. Zbyt przemoczone mogą się wyparzać albo chorować – liście może zaatakować grzyb.

Jeśli tylko ogrodnik weźmie pod uwagę nasze wskazówki, będzie cieszyć się pyszną borówką latem. To owoc pełen cennych witamin, doskonale wpływa na wzmocnienie naszej odporności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *