Olej herbaciany

Wśród dostępnych na rynku olejków eterycznych jednym z popularniejszych jest olej herbaciany. Wynika to z wielu możliwości jego zastosowania. Otóż jest to nie tylko znakomity kosmetyk, ale także środek leczniczy.

Olej herbaciany – co to takiego?

Olej herbaciany jest substancją pozyskiwaną z drzewa herbacianego. Jest on niezwykle ceniony przez Aborygenów, którzy uznają go za znakomite lekarstwo na wiele dolegliwości. Przykładowo, stosowany jest on przez nich jako środek ułatwiający gojenie ran. Dopiero w latach 20. XX wieku szczegółowo zbadano właściwości oleju herbacianego i opracowano nowoczesne metody jego pozyskiwania.

Zastosowanie

Olej herbaciany posiada bardzo bogate zastosowanie. Mianowicie, posiada on właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze oraz przeciwwirusowe. Stąd też przykładowym zastosowaniem oleju herbacianego może być chociażby czyszczenie i dezynfekcja szczoteczki do zębów, usuwanie pleśni, odstraszanie insektów, czy też odświeżanie prania. Niemniej jednak zaleca się bardzo ostrożne stosowanie oleju herbacianego. Otóż nie należy połykać olejku, ani stosować go na skórę w nadmiernych ilościach, albowiem może on wywołać podrażnienia. Co ważne, olejek ten jest również szkodliwy dla zwierząt.

Gdzie można nabyć olej z drzewa herbacianego?

Olej herbaciany to nic innego jak olejek eteryczny. Zatem należy go szukać na sklepowych półkach właśnie z tego typu produktami. Najlepiej w celu dokonania zakupu udać się do sklepu z produktami ekologicznymi lub zaprzyjaźnionej drogerii. Dla bardziej leniwych osób pozostają natomiast sklepy internetowe. Niezależnie od miejsca należy być ostrożnym, albowiem zdarzają się produkty podrabiane, których jakość nie stoi na odpowiednim poziomie.

Olejki eteryczne stanowią asortyment wielu sklepów. Nic dziwnego, bowiem bardzo wiele osób lubi miły aromat różnych substancji. Wśród tychże olejków coraz popularniejszy staje się również olej z drzewa herbacianego, który znajduje szereg zastosowań, nie tylko kosmetycznych, ale i leczniczych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *