Czy okna i drzwi drewniane są energooszczędne?

okna i drzwi

Odpowiednie ocieplenie domu jest niezwykle istotne nie tylko dla naszej wygody i utrzymania odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, ale również dla odciążenia budżetu domowego. Jeżeli w naszym mieszkaniu pojawia się nieszczelność, w której skutek ciepło będzie uciekać na zewnątrz, to określoną temperaturę będzie nam utrzymać zdecydowanie ciężej i wygeneruje ona większe koszty. Jak uniknąć takiej sytuacji?

Oszczędność

Nieszczelne okna i drzwi w trakcie jednego okresu grzewczego mogą wygenerować koszty opiewające kilkuset złotych. Należy już wcześniej zatroszczyć się o sprawdzenie szczelności własnego domu. Jeśli mamy potrzebę instalacji lub wymiany drzwi i okien, warto zainteresować się powracającą modą na wykończenia drewniane. Odpowiednio wykonane drewniane drzwi oraz okna jak się okazuje, są bardziej energooszczędne niż standardowe szeroko znane wykończenia ze sztucznych materiałów. Nowoczesne technologie w stolarce umożliwiają uzyskanie bardzo dobrych wyników przepuszczalności termicznej. Zapewnia to izolację wymaganą w najbardziej energooszczędnym budownictwie.

Dodatkowe bezpieczeństwo

Drewniane wykończenia mają również inną, niezwykle ważną zaletę – są znacznie bezpieczniejsze. W razie wystąpienia pożaru, okna wykonane z plastiku bądź PCV w momencie topienia się emitują szkodliwe dla zdrowia gazy takie jak kwas chlorowodorowy. Co więcej, dzięki impregnacji drewniane okna są w stanie utrzymać swoją nośność aż do momentu pęknięcia szyb.

Styl

Stawiając na drewniane drzwi i okna, nie tylko zaoszczędzimy w łatwy sposób ciężko zarobione pieniądze. Taki rodzaj wykończenia staje się coraz bardziej popularny również ze względu na stylowy wygląd. Drewno różnego rodzaju, koloru i faktury można z łatwością dopasować do wyglądu naszego wnętrza i nadać mu niepowtarzalny klimat.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *