Najlepsze sposoby na gołębie

sposób na gołębie

Walka z gołębiami w miastach nie jest łatwa i wydaje się, że ptactwo zadomowiło się tutaj na dobre. Przesiadują na balustradach budynków, brudzą na balkonach, zanieczyszczają parapety i niszczą zabytki i pomniki. Niestety, ptasie odchody są bardzo trudne do usunięcia i doskonale wiedzą o tym chociażby właściciele aut, które to niejednokrotnie zostają potraktowane gołębią kupą.

Chyba każdy z nas choć raz spotkał się negatywnymi skutkami przesiadywania gołębi w miastach. Wciąż proponowane są nam nowe sposoby na gołębie jednak nie wszystkie pozostają skuteczne. O ile w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi czy gospodarstwa domowego dostaniemy już chemiczne specyfiki, dzięki którym łatwo usuniemy gołębie odchody z różnych elementów to nadal pozostaje kwestia najważniejsza a mianowicie, jak pozbyć się ptactwa z naszego terytorium.

Dobrym rozwiązaniem wydaje się propozycja Birdsystem, to system kolców, jakie montuje się na stałych elementach elewacji budynków, balustradach czy parapetach. Gołębie widząc przeszkodę, nie zbliżają się do niej. Można również zastosować specjalne ptaki do odstraszania gołębi. Atrapy drapieżników czy chociażby gołębi miejskich powodują, że na „zajęte” terytorium nie przylatuje inne ptactwo.

Jak widać, producenci zestawów ochronnych dbają o to, by można było nie tylko skutecznie odstraszać gołębie, ale również o to, by bariery te były możliwie jak najbardziej estetyczne. Całe szczęście minęły już czasy, kiedy na balkonach musieliśmy montować szpetne folie czy siatki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *