Kto może jeździć wózkiem widłowym?

elektryczne wózki widłowe

Aby móc pracować na wózku widłowym, niezbędne są właściwe kwalifikacje pracownika. Operatorem może zostać tylko osoba, która skończyła specjalistyczny kurs. Na taki może zgłosić się do autoryzowanego ośrodka samodzielnie. Często zdarza się również tak, że to same firmy wyrażają zapotrzebowanie na szkolenie zatrudnionej kadry – wtedy szkolenie może odbywać się nawet w siedzibie danego przedsiębiorstwa.

Szkolenie na wózki widłowe trwa około dwa tygodnie. W tym czasie kursant poznaje wszelkie aspekty techniczne obsługi tego rodzaju urządzenia. Dowiaduje się również o bezpieczeństwie, bo takie musi być zachowane w szczególności. Musimy wiedzieć, że elektryczne wózki widłowe, jeśli są tylko obsługiwane nieodpowiednio, mogą stanowić ogromne zagrożenie nie tylko dla operatora, ale również całego otoczenia.

Szkolenie to także etap praktyczny. Każdy kursant powinien wiedzieć, że po odbytym kursie czeka go egzamin. Ten składa się z dwóch części – właśnie teorii oraz praktyki. Tylko pozytywna ocena z obu gwarantuje uzyskanie uprawnień do pracy na wózku widłowym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *