Montaż siatek przeciw ptakom skutecznym sposobem ochrony nieruchomości

montaż siatek przeciw ptakom

Gniazdowanie ptaków w dużych miastach może być uciążliwe dla mieszkańców. Szczególnie gdy budynek w którym mieszkamy znajduje się w pobliżu parków gdzie często dokarmiane są ptaki. Zwierzęta szukające schronienia w szczelinach budynku mogą stanowić poważny problem dla mieszkańców i osób zarządzających nieruchomością.

Dokarmianie ptaków często wiąże się z gniazdowaniem się ptaków w pobliżu miejsca gdzie dostają pożywienie. Dachy, tarasy oraz szczeliny w elewacji budynku są optymalnym schronieniem szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Z przebywaniem ptaków nie byłoby problemu gdyby nie zanieczyszczenia i choroby jakie wiążą się z ich przebywaniem.

W sytuacji gdy problem ptaków jest uciążliwy i zagraża mieszkańcom administracja nieruchomości może podjąć kroki mające na celu przeniesienie gniazda w inne miejsce. Luźno usytuowane gniazda stwarzają zagrożenie również dla samych ptaków ze względu na wysokość na której się znajdują. Dlatego w przypadku nawracającego problemu ptasich gniazd jednym ze skutecznych rozwiązań jest montaż siatek przeciw ptakom. Warszawa podobnie jak duże miasta borykają się z tym problemem, który wymaga natychmiastowej interwencji firm zewnętrznych.

Miasta są głównym obszarem gdzie prowadzą swoją działalność firmy wykonujące prace na wysokości. Wśród świadczonych usług jest wycinanie drzew oraz mycie okien na wysokości. Lecz montaż siatek przeciw ptakom jest charakterystyczną usługą polegającą na zabezpieczeniu powierzchni podatnej na gniazdowanie się ptaków. Montaż siatki jest kompleksowym rozwiązaniem w przypadku tarasu lub zadaszenia. Wytrzymałość siatki na warunki atmosferyczne sprawia że jest skutecznym sposobem długotrwałej ochrony miejsc podatnych na przebywanie ptaków.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *