Leczenie Alzheimera w domu seniora

dom seniora

Alzheimer jest jedną z najczęstszych chorób dotykających osoby starsze. W początkach choroby objawy umożliwiają samodzielne funkcjonowanie, lecz wraz z rozwojem demencji stan chorego znacząco się pogarsza. Alzheimer jest nieuleczalną chorobą, lecz istnieje możliwość zatrzymania postępowania demencji, poprzez właściwą opiekę.

W przypadku zachorowania na chorobę Alzheimera pojawiają się problem związane z właściwą opieką. Zdarza się, że rodzina nie jest w stanie zapewnić wystarczającej pomocy choremu. W takiej sytuacji podejmowana jest decyzja o umieszczeniu osoby starszej w domu seniora.

Nadzór lekarzy i opiekunów sprawowany nad chorym pozwala na bieżąco śledzić stan choroby. Dopasowana terapia z wykorzystaniem metody DKDC jest sposobem, który wykorzystuje różne płaszczyzny działania. Aktywność fizyczna, terapia celowa, muzykoterapia oraz terapia sensoryczna.

Każdy z tych obszarów ma za zadanie poprawić funkcjonowanie chorego. Można to zaobserwować poprzez poprawienie sprawności ruchowej, która w związku z rozwojem demencji utrudniała utrzymania pozycji siedzącej. Poprawie ulega również pamięć oraz nastrój co przekłada się na lepszą jakość snu.

Dom seniora jest sposobem na zapewnienie choremu właściwej opieki. Przebywanie w takim miejscu wcale nie musi być przygnębiające, ponieważ realizowane są różne zajęcia umożliwiające integrację z innymi seniorami. Panuje luźna rodzinna atmosfera, dzięki czemu mieszkańcy nie są narażeni na dodatkowy stres związany przebywaniem w takim miejscu. Ponadto mieszkaniec domu seniora ma dostęp do telewizji, internetu oraz książek. Jest to szczególnie ważne, ponieważ taka osoba nie jest odcięta od kontaktu ze światem. Rodzina oraz znajomi mogą odwiedzać swoich bliskich przebywających w domu opieki. Możliwa jest również konsultacja z opiekunami oraz lekarzami, którzy sprawują opiekę nad naszymi bliskimi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *