Jakie zagrożenie stwarzają wózki widłowe?

wózki widłowe

Chociaż wydawać by się mogło, że praca na wózkach widłowych nie jest niczym skomplikowanym to niestety nadal odnotowuje się szereg wypadków w miejscu pracy właśnie z ich udziałem.

Wpływ na to ma przede wszystkim zły stan techniczny wózków widłowych bądź ich nieumiejętne obsługiwanie. Niejednokrotnie operator wózka widłowego nie posiada niezbędnych uprawnień bądź szkolenie, jakie przebył zostało przeprowadzone w sposób nieprawidłowy.

Bardzo często to sama praca operatorów stwarza ogromne zagrożenie. Zdarza się, że do określonego rodzaju prac wykorzystują oni złe wózki widłowe, jeżdżą z nadmierną prędkością bądź po nierównej powierzchni. Czasem również ładunek ustawiany jest na niewłaściwej wysokości bądź dochodzi do złej komunikacji pomiędzy pracownikami.

Może również okazać się, że sam ładunek został źle zabezpieczony bądź ułożonych na słabej jakości paletach. Coraz częściej również wózki widłowe są zbyt przeładowane a samo miejsce pracy nieodpowiednio przygotowane do ich pracy. Okazuje się, że szereg wypadków następuje w wyniku zbyt wąskich korytarzy czy za małych pomieszczeń, w których wózki widłowe są wykorzystywane.

W obliczu takich niedogodności nic więc dziwnego, że tego rodzaju urządzenia stwarzają tak ogromne zagrożenie. Najczęściej dochodzi do przewrócenia się wózka widłowego bądź przygniecenia pracownika ładunkiem, który był transportowany. Niestety, bardzo często przy takich wypadkach dochodzi do trwałego uszczerbku na zdrowiu – pamiętajmy, że wózki widłowe przewożą towar nawet o wadze kilkunastu ton.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *