Jak wygląda dezynsekcja w bloku?

Prusaki, karaluchy, pluskwy i innego rodzaju insekty mogą negatywnie wpływać na komfort mieszkania w bloku. Niestety, okazuje się, że na osiedlach, w których funkcjonuje wiele mieszkań, jest to nieuniknione. Pocieszający jest fakt, że obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowej czy zarządcy danego osiedla jest przeprowadzanie regularnej dezynsekcji, jeśli zachodzi taka konieczność.

Jak skutecznie zwalczać insekty, które zagnieździły się w bloku?

Potrzebna jest fachowa pomoc, ponieważ działanie na własną rękę nie będzie skuteczne. Robaki w błyskawicznym tempie przemieszczają się i rozmnażają w całym bloku, przedostając się chociażby rurami kanalizacyjnymi czy wentylacją. Nic nie da więc odrobaczenie w pojedynczych lokalach, konieczna jest kompleksowa dezynsekcja. Warszawa, ale i inne miasta wykazują w tym zakresie ogromny problem. Prusaki czy pluskwy są obecne nie tylko w nieruchomościach starych, zaniedbanych, ale również zupełnie nowych blokach.

Dezynsekcja odbywa się na terenie całego budynku, we wszystkich lokalach oraz wszelkich częściach wspólnych. Ponieważ rozpyla się chemiczne środki, zaleca się wykonywać te zabiegi pod nieobecność lokatorów. Zabiegi zwalczające robactwo muszą być powtarzane, a sami eksperci podkreślają, że są skuteczne, jeśli realizuje się je co najmniej co kilka miesięcy. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to poważny problem blokowisk, a zwalczanie insektów to nierzadko „walka z wiatrakami”.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *