Jak przebiega wizyta u laryngologa?

laryngolog dublin

Nadmierny hałas, zanieczyszczenie powietrza, niezdrowy tryb życia współczesnego społeczeństwa – to wszystko sprawia, że laryngolodzy mają mnóstwo pracy. Choroby uszu, nosa i gardła są powszechne. Często dają się wyleczyć drogą farmakologiczną, dlatego nie powinieneś obawiać się wizyty u specjalisty. Jak wygląda badanie laryngologiczne i co trzeba o nim wiedzieć?

Chroniczny katar, powtarzające się przeziębienia, szumy i bóle w uchu oznaczają, że potrzebny Ci laryngolog. Dublin to miasto, w którym bez trudu znajdziesz fachową pomoc.

Jak wygląda wizyta u laryngologa?

Lekarz laryngolog zaczyna od przeprowadzenia wywiadu. Zapyta Cię o występujące dolegliwości, wykonane badania i przebyte wcześniej schorzenia. Następnie przystąpi do oglądu Twojej nosogardzieli i uszu.

Diagnostyka ucha, czyli otoskopia, przebiega przy użyciu otoskopu – specjalnego wziernika pozwalającego obejrzeć ucho zewnętrzne, ucho środkowe i błonę bębenkową. Narzędzie jest dostosowane rozmiarem do pacjenta. Bardziej szczegółowe rozpoznanie umożliwia wziernik Siegle’a, oceniający ruchomość błony bębenkowej.

Kolejnymi badaniami wykonywanymi w gabinecie laryngologicznym są rynoskopia przednia, przedstawiająca stan jamy nosowej oraz tylna – obrazująca sytuację nosowej części gardła. Jeżeli w nosogardzieli pojawiły się guzy albo polipy, lekarz ma szansę je dostrzec i zasygnalizować konieczność usunięcia.

Już pierwsza wizyta daje laryngologowi pogląd na stan Twojego zdrowia. Jeśli to konieczne, zleci przeprowadzenie dodatkowych badań.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *