Jak nawadniać organizm latem?

dystrybutory wody dla firm

Każdego roku zauważa się zmiany klimatyczne. W Polsce odnotowuje się cieplejszy klimat. Oznacza to, że latem temperatura jest stosunkowo wyższa, jeśli pod uwagę weźmiemy średnią temperaturę powietrza w tym samym okresie w latach ubiegłych. Już teraz upały nie przestają męczyć, a prognozy pogody nie są w tej kwestii optymistyczne. Nie mamy co liczyć na chociaż chwilową ochłodę.

Oczywiście cieszymy się, kiedy podczas upalnego lata czas możemy spędzać nad morzem czy chociaż przy ogrodowym basenie. Pamiętajmy jednak, że słońce i wysokie temperatury z jednej strony są dla nas korzyścią, z drugiej zagrożeniem. To właśnie teraz diagnozuje się najwięcej udarów, poparzeń skóry i odwodnień. Nie ma wątpliwości, że gaszenie pragnienia to teraz sprawa priorytetowa. Optymalne nawadnianie organizmu pozwoli nam przetrwać upały i zachować pełne zdrowie oraz cieszyć się możnością uprawiania aktywności fizycznej. Jak korzystać z wody? Oto podstawowe wskazówki.

1. Pij wodę nie tylko, kiedy chce się pić

Ważna jest regularność dostarczania wody naszemu organizmowi. Okazuje się, że każdy dorosły człowiek w ciągu jednej doby powinien wypijać minimum 2 litry wody. W czasie przedłużających się upałów ta ilość jest większa. To dlatego dystrybutory filtrujące wodę pojawiają się już nie tylko w domach prywatnych, ale też w biurach czy miejscach użyteczności publicznej. Wodę dobrej jakości pijmy więc w równych odstępach czasu, lepiej małymi łykami, ale częściej aniżeli dużą ilość jednorazowo.

2. Woda to życie

Latem powinniśmy zrezygnować ze słodkich napojów, a tym bardziej napojów gazowanych. Najlepsza jest czysta, źródlana woda bez żadnych dodatków. To ona gasi pragnienie i wpływa korzystnie na nasze funkcjonowanie. Jeśli nie lubisz wody w czystej postaci, możesz wybrać bezbutlowe dystrybutory do wody, z których można czerpać wodę gazowaną. Do wody możesz dodawać też sok z cytryny, miętę albo łyżeczkę miodu.

3. Nawadnianie nie tylko wodą

Woda dostępna jest na szczęście wszędzie. Nie musisz czekać na powrót do domu, by ugasić pragnienie. Popularne są przecież dystrybutory wody dla firm, zresztą pracodawca ma obowiązek zapewnić wodę pitną swoim pracownikom. Pamiętaj jednak, że minimum 2 litry wody dziennie, to nie tylko czysta postać wody. Ta zawarta jest też przecież w zupach, jogurtach czy warzywach. Czy wiesz, że ogórek składa się aż w 90% z wody? Nie zapominaj jednak, by zawsze gasić pragnienie i nie przedłużać momentu, kiedy bardzo chce się pić. Ta potrzeba musi być natychmiast zaspokajana, by nie dopuścić do odwodnienia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *