Jak gry szkoleniowe wpływają na uczestników szkolenia?

gry szkoleniowe negocjacje

Gry szkoleniowe są coraz bardziej popularną formą szkoleń pracowników. Nie typowa forma zmusza uczestników, w tym przypadku pracowników do wzajemnej interakcji. Charakter wzajemnych reakcji zależy od celów, jakie mają osiągnąć pracownicy w trakcie gry. Wielu pracodawców postanawia zainwestować w taką formę szkolenia. Zmuszają do integracji pracowników oraz konkurowania podczas osiągania poszczególnych celów. W zależności od rodzaju szkolenia dobierana jest odpowiednia gra, która ma pomóc rozwinąć poszczególne umiejętności pracowników. W przypadku gier szkoleniowych mogą one służyć do integracji pracowników, ćwiczenia negocjacji lub pracy zespołowej.

Integracyjne gry szkoleniowe są kluczowym elementem, który pozwala zintegrować się nowym pracownikom z resztą personelu firmy. Bezpośredni kontakt i rozmowa podczas rozgrywki pozwala zlikwidować bariery występujące w komunikacji, co umożliwia prawidłowe budowanie relacji. Szczególnie gdy nowy pracownik jest zagubiony w korporacyjnej strukturze, to w prosty sposób może nawiązać kontakt, gdy będzie miał zadanie do wykonania w grze. Co ciekawe podczas takich gier również kładziony jest nacisk na budowanie relacji i komunikację, która może odbywać się w przyszłości potencjalnym klientem.

Natomiast gry szkoleniowe negocjacje pozwalają przedstawić mechanizmy podczas negocjacji kluczowych kwestii, jakie wpłyną na zwycięstwo danego zespołu. Trudna sytuacja w grze wymaga negocjacji warunków np. w sytuacji, gdy jesteśmy kierownikiem winnicy, która wymaga nabycia surowców po okazjonalnej cenie. Dodatkowym czynnikiem może być presja czasu lub współczynnik rywalizacji, który przekłada się na rywalizację z konkurencyjnymi firmami.

Gry szkoleniowe umożliwiają symulowanie poszczególnych mechanizmów, które mogą mieć kluczowy wpływ dla danej organizacji. Dlatego ich rola dla wielu firm może być kluczowa ze względu na uniwersalność zagadnień, jakie poruszają. Dodatkowym atutem jest fakt, że mogą być formą szkolenia, przez co szkolenia nie zawsze muszą się kojarzyć z siedzeniem i słuchaniem nudnych wykładów przy stole konferencyjnym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *