Ile czasu student poświęca na naukę?

pokój dla erasmusa gdańsk

Podkrążone oczy, brak sił na cokolwiek oraz brak czasu na spędzanie czasu wolnego wedle indywidualnych zainteresowań. Właśnie to charakteryzuje niejednego studenta, który podejmuje naukę na studiach wyższych. Nie da się ukryć, że studia i zdobywanie wykształcenia wyższego może być naprawdę wyczerpujące.

 

Tryb studiów ma znaczenie

Nawet 12 godzin wykładów w ciągu jednego dnia. Właśnie tyle czasu spędzają niektórzy studenci, jeśli zdecydowali się na studia w trybie zaocznym. Taka nauka odbywa się najczęściej w co drugi weekend i jest niezwykle intensywna, trzeba przecież przerobić cały materiał, który studenci pobierający edukację w trybie dziennym realizują w ciągu 5 dni.

Pamiętajmy, że student uczy się nie tylko na aulach uczelni, służą do tego także pokoje studenckie w Gdańsku czy innym mieście, w zależności od miejsca funkcjonowania uniwersytetu. Student powtarza materiał, by zaliczyć kolokwium albo całą sesję semestralną. Nauki jest naprawdę sporo.

Nieco łatwiej jest studentom na studiach dziennych, bo jak wspomnieliśmy, ci mają rozłożony program na 5 dni zajęć.

 

Nauka wedle kierunków studiów

Uznaje się, że najwięcej nauki mają studenci, którzy pokój dla studenta w Warszawie wynajmują w celu kształcenia na kierunkach medycznych albo prawnych. Okazuje się jednak, że jest to kwestia naprawdę indywidualna. Równie dobrze na ogrom materiału mogą narzekać przyszli programiści, ekonomiści albo pedagodzy. Nie ma wątpliwości, że każde studia to ogrom nauki, a na uczelniach wyższych nie ma raczej miejsca, którzy chcą wynajmować pokój dla studenta w Gdańsku, ale raczej nie garną się do nauki. Studia z całą pewnością nie są miejscem dla leserów. Jeśli ktoś uważa, że nie musi robić nic oprócz samego pojawiania się na auli, by zdobyć wymarzony dyplom magistra, jest w sporym błędzie. Przecież egzaminy odbywają się w formie pisemnej, ale wiedza weryfikowana jest też poprzez egzaminy ustne. To zresztą dlatego już po pierwszym semestrze uczelnie są nieco bardziej puste, rezygnują albo zostają usunięci ci, którzy nie dają sobie rady. Nauka na studiach jest podstawą.

 

Pamiętajmy również, że ilość poświęconego na naukę czasu zależy od indywidualnych preferencji. Każdy uczy się w swoim trybie, niektórzy nie mają zupełnie problemu z pojmowaniem nowej wiedzy czy sprawności, innym zajmuje to więcej czasu albo nawet potrzebują dodatkowej pomocy. Od każdego studenta wymaga się jednak pełnego zaangażowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *