Nie ma wątpliwości, że dobrze opracowane logo firmy będzie wpływać na jej rozpoznawalność. Przedsiębiorca powinien dokładnie przemyśleć wzór, jaki będzie charakteryzował jego działalność. To nierzadko wizytówka biznesu. To z nią potencjalny klient kojarzy przecież dany produkt. Właśnie dlatego kampanie reklamowe powinny skupiać się nie tylko na eksponowaniu proponowanych dóbr, ale właśnie rozpowszechnianiu logotypu.
W tym celu najczęściej zamawia się tzw. gadżety reklamowe. Notesy, długopisy, breloki to tylko niektóre z nich. Logo widnieje w czołowym miejscu siedziby firmy, jest widoczne w stopce maila i na firmowym papierze. Wszelka treść reklamowa czy informująca również takowe zawiera. Żadną niespodzianką nie są więc standy reklamowe ze stałym logotypem czy drukowane ulotki z tym samym wzorem. Specjaliści w działach marketingu dbają o to, by logo zamieszczone wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. Im więcej osób je zobaczy i zapamięta, tym firma będzie bardziej rozpoznawana.
W kwestii samego projektowania logotypu firmy należy wziąć jednak pod uwagę co najmniej kilka aspektów. Przede wszystkim nie może być plagiatem, nie może kojarzyć się z konkurencją. Ma być skromne, ale zauważalne. Warto współpracować z profesjonalistami, którzy stworzą projekt takiej grafiki, dobierając odpowiednią wielkość, fonty, kształt i kolor. Logo ma współgrać z charakterem całej działalności przedsiębiorstwa. Zawsze jest tylko niewielkim elementem prezentacji, ale jednocześnie musi być dostatecznie zauważalne.
Znak graficzny ma identyfikować działalność biznesową, wyróżniać, ma budować długotrwałe zaufanie, ma stawiać firmę w pozytywnym świetle. Tzw. branding jest dzisiaj koniecznością. Wiele zależy jedynie od formy ekspozycji. Właściciele firm powinni przyjąć zasadę, zgodnie z którą „nigdy za wiele”. Wszelkie materiały firmowe, które trafiają do klientów, kontrahentów czy potencjalnych odbiorców muszą zawierać logo. Bez względu na to, czy jest to reklama jako ulotka, standy reklamowe czy papierowa torba zakupowa.