Domowe sposoby na walkę z gołębiami

sposoby na gołębie

Wielu z nas próbuje walczyć z gołębiami, które zanieczyszczają balkony i podwórka. Najczęściej jednak walka ta przypomina walkę z wiatrakami. Odstraszone gołębie po chwili i tak wracają. Czy można się z nimi jakoś skutecznie uporać?

Domowe sposoby na walkę z gołębiami

Walkę z gołębiami możemy rozpocząć od działań niewymagających dużych nakładów finansowych, a które mogą okazać się skuteczne. Otóż odstraszać gołębie mogą balony lub torby foliowe. Jednakże w przypadku ich zastosowania, musimy mieć na uwadze, że ptaki mogą się do nich szybko przyzwyczaić. Znacznie lepszym sposobem jest siatka, która ma za zadanie uniemożliwić dostęp ptakom do parapetu. Trzeba jednak mieć na względzie to, że siatka będzie ograniczać widoczność z naszych okien. Aby ptaki nie siadały na poręczach można zaczepić nad nimi cienką żyłkę.

Bardziej skuteczne metody

Znacznie skuteczniejsze sposoby na gołębie są te, które możemy znaleźć w sklepach. Otóż w ich ofercie znajdują się różne urządzenia mające na celu odstraszanie gołębi. Wśród nich należy wyróżnić nieskomplikowane siatki, kolce, preparaty chemiczne, a także imitacje ptaków drapieżnych i urządzenia emitujące dźwięki i ultradźwięki. Te ostatnie są szczególnie skuteczne. Co ważne, ultradźwięki są niesłyszalne dla ludzkiego ucha, dlatego też ich stosowanie nie będzie miało niekorzystnego wpływu na nasze samopoczucie.

Porady w Internecie

Również w Internecie możemy znaleźć szereg porad dotyczących walki z gołębiami. Wystarczy tylko przeszukać fora. Ich użytkownicy dzielą się na nich swoimi doświadczeniami i sposobami. Polecają oni także sobie nawzajem różnego rodzaju urządzenia. Warto również odwiedzić sklepy internetowe i zapoznać z ich ofertą. Być może to właśnie tam znajdziemy coś, co rozwiąże nasz problem.

Walka z gołębiami to nic przyjemnego. Ptaki bowiem szybko przyzwyczajają się do domowej roboty odstraszaczy. Dobrze jest jednak poznać sposoby na gołębie, które są stosowane przez innych ludzi, a następnie udać się do sklepu na zakupy. Wówczas nasza walka powinna być nieporównywalnie skuteczniejsza.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *