Domowe sposoby na pozbycie się gryzoni.

deratyzacja warszawa

Problemy niechcianych gryzoni okresowo przybierają na sile. Ciepłe miesiące to właśnie okres, w którym myszy, czy też szczury zaczynają znowu uprzykrzać życie mieszkańcom. 

Dużym obciążeniem może być koszt, jaki niesie ze sobą deratyzacja. Warszawa to miasto, w którym taka usługa to na pewno spory wydatek dla osób posiadających własny dom. Dlatego warto najpierw wypróbować domowe sposoby na deratyzacje, zanim zamówi się usługi profesjonalnej firmy.

Jakie szkody wyrządzają myszy i szczury?

Na początku warto przeanalizować, jakie szkody wyrządzają niechciane gryzonie. Dzięki temu łatwiej będzie je wyłapać lub zlokalizować ich gniazda. 

Oprócz oczywistego przenoszenia wielu zakaźnych chorób dla człowieka (tutaj warto wspomnieć o tym, że epidemia dżumy w XIV wieku została przeniesiona właśnie przez szczury), to warto wspomnieć o mniej oczywistych szkodach. Na przykład niewiele osób zdaje sobie sprawę, że szczury przegryzają elewacje domów oraz przegryzają kable od urządzeń elektrycznych. Może się to przyczynić bezpośrednio do potrzeby generalnego remontu elewacji, a nawet do pożaru.

Domowe sposoby na pozbycie się myszy.

Pułapki na myszy są chyba najpopularniejszym domowym sposobem na pozbycie się gryzoni. W sklepach dostępne są dwa rodzaje pułapek: tradycyjne, które się zamykają i miażdżą mysz oraz pudełkowe, które zwabiają gryzonie i zamykają je w środku z trutką. Ze względów humanitarnych polecany jest ten drugi rodzaj pułapek — są one również o wiele bardziej skuteczne od tych tradycyjnych.

Kolejnym sposobem jest ustawienie trutek na myszy. Jednak trzeba pamiętać, że są one również bardzo szkodliwe dla innych zwierząt, w tym dla ludzi. Jeśli więc w domu są małe dzieci lub inne małe zwierzęta, to nie poleca się stosowania trutek na myszy.

Świetnym sposobem są również odstraszacze ultradźwiękowe. Urządzenia te emitują dźwięki, które są słyszalne dla myszy, ale nie dla człowieka. Warto kupić taki odstraszacz, które emituje dźwięki o zmiennej częstotliwości — dzięki temu gryzonie nie przyzwyczają się do jednego typu dźwięków. 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *