Czym czyścić gumowe dywaniki samochodowe?

Czym czyścić gumowe dywaniki samochodowe

Czyszczenie dywaników samochodowych gumowych to czynność, którą warto wykonywać przede wszystkim regularnie. Niemalże w każdym samochodzie dywanik kierowcy, jak i pasażera jest mocno narażony na zabrudzenia w postaci błota oraz resztek śniegu lub wody z butów. Gumowe dywaniki najczęściej są stosowane zimą, choć wielu kierowców wykorzystuje je przez cały rok. Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie czyścić i zabezpieczać gumowe dywaniki samochodowe.

Gumowe dywaniki samochodowe – kiedy się przydają?

Najlepsze dywaniki samochodowe kupisz przede wszystkim online poprzez stronę sklepu internetowego sprawdź ofertę frogum-shop.pl, a na pewno dobierzesz idealne dywaniki gumowe do modelu swojego samochodu. Gumowe modele przydają się przede wszystkim podczas jesienno-zimowej aury, kiedy na zewnątrz często pada deszcz lub śnieg. Dzięki temu ochronisz podłogę swojego auta przed zabrudzeniami trudnymi do usunięcia oraz plamami po wodzie.

Mycie gumowych dywaników do auta – jak zrobić to dobrze?

Jeśli już decydujesz się na czyszczenie dywaników samochodowych, koniecznie pamiętaj o tym, aby przede wszystkim odpowiednio je umyć pod wysokim ciśnieniem np. na myjce samochodowej. Na początku postaraj się jak najlepiej wypłukać czystą wodą swoje gumowe dywaniki do auta, by pozbyć się wstępnie piachu oraz błota. W kolejnych korkach użyj specjalnych środków do czyszczenia gumy. Dzięki temu doczyścisz nawet najgorsze zabrudzenia dywaników gumowych, które zalegały na ich powierzchni od dłuższego czasu. Do odświeżenia gumowych dywaników przydadzą Ci się specjalistyczne środki takie, jak np.:

  • szampon do gumowych dywaników,
  • odżywka do gumy.

Korzystając z profesjonalnej chemii czyszczącej możesz nie tylko pozbyć się ciężkich do usunięcia zabrudzeń, a dodatkowo zabezpieczysz powierzchnię dywaników przed blaknięciem, przebarwieniami oraz osiadaniem brudu. Kiedy właściwie wyczyścisz i zabezpieczysz dywaniki z gumy – po ich kolejnym zabrudzeniu wystarczające będzie opłukanie dywaników bieżącą wodą pod ciśnieniem. Uwaga! Do czyszczenia dywaników praktycznie zawsze warto wykorzystać dobrej klasy szczotkę, która kompleksowo usuwa zabrudzenia.

Pamiętaj, aby po dokładnym wyczyszczeniu dywaników poczekać, aż te wyschną. Jeśli wsadzisz do auta mokre dywaniki gumowe może okazać się, że po jakimś czasie w pojeździe pojawi się brzydki zapach, a nawet grzyb i pleśń na powierzchni podłogi samochodowej. Brzydkich zapachów pozbędziesz się przy użyciu zapachów odświeżających do auta, ale przecież lepiej zapobiegać niż leczyć. Kiedy już dokładnie wyczyścisz dywaniki do auta, koniecznie je wysusz i dopiero wtedy zamontuj w odpowiednich miejscach w swoim samochodzie.

Jak często czyścic gumowe dywaniki do auta?

Gumowe dywaniki samochodowe warto czyścić przede wszystkim regularnie. Najlepiej zrobisz jeśli raz w tygodniu przepłuczesz je wodą pod ciśnieniem na myjce samochodowej. W razie wystąpienia nadmiernych zabrudzeń zainwestuj w dobre preparaty czyszczące oraz zabezpieczające gumę przed blaknięciem i ewentualnymi uszkodzeniami. Dzięki temu dywaniki posłużą Ci naprawdę długo i zachowają swój piękny wygląd.

Oprócz regularnego czyszczenia dywaników samochodowych z gumy kluczowe jest to, aby kupić modele jak najlepszej jakości. Sprawdź ofertę frogum-shop.pl, a na pewno wybierzesz dywaniki gumowe, które będą idealnie dopasowane do konkretnego modelu auta. Guma to odporny materiał, o który jednak warto zadbać – pamiętaj o tym jeśli kupujesz takie dywaniki do pojazdu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *