Czy przedłużanie paznokci jest zdrowe?

przedłużanie paznokci warszawa

Długie, zadbane paznokcie są naszą wizytówką, nierzadko również dopełnieniem codziennej stylizacji. Odpowiedni manicure wpływa też korzystnie na naszą atrakcyjność zewnętrzną. Niestety, nie wszystkie panie mogą pochwalić się paznokciami o pięknym kształcie. Niektóre natura obdarzyła cienką, łatwo łamiącą się płytką, przez co dłonie nie wyglądają zbyt estetycznie. To przede wszystkim dla tych, które nie mogą zapuścić długich paznokci, stworzona została opcja ich przedłużania. Dzisiaj w tym celu zabiegi wykorzystuje się w salonach kosmetycznych, przy zastosowaniu specjalnych szablonów akrylowych bądź żelowych. Dowiedz się, czy tego rodzaju są bezpieczne dla naszego zdrowia i czy kobiety mogą wykonywać je bez wahania regularnie przez długi czas.

Przeciwnicy przedłużania paznokci wskazują, że zabiegi te mogą być wykonywane w niehigieniczny sposób, a sama substancja, którą przedłuża się płytkę paznokcia to przecież mieszanka chemiczna. Ta wnika do naszego organizmu, może wywoływać alergie czy stany zapalne. Sam akryl ma też niszczyć naturalną strukturę paznokcia, przez to ten staje się jeszcze bardziej kruchy i cienki.
Okazuje się, że jeśli tylko wybierzemy profesjonalny salon kosmetyczny, żadnych zagrożeń nie musimy się bać. Wystarczy wpisać hasło typu „manicure hybrydowy Warszawa”, by odnaleźć najbardziej renomowane obiekty, w jakich taki manicure jest wykonywany przy użyciu sterylnych przyrządów. Zapewniamy również, że akryl czy żel stosowany do wydłużenia naturalnej płytki nie działa destrukcyjnie na nasze zdrowie – substancji chemicznych jest w nich zbyt mało, by można było mówić o jakimkolwiek zagrożeniu.
Przed wykonaniem manicure z wykorzystaniem akrylu bądź specjalnego żelu, dowiedzmy się, z jakich konkretnie produktów korzysta dana stylistka paznokci. Warto też spytać o metody zachowania optymalnej higieny i sterylności, by mieć pewność zachowania pełnego zdrowia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *