Co to jest bezstresowe wychowanie?

bezstresowe wychowanie

O wychowaniu bezstresowym mówi się, że to opieka nad dzieckiem bez żadnych zasad a najmłodsi, którzy wychowywani są właśnie w tym systemie uznawane są na rozkapryszone, krnąbrne i rozpieszczone.

Dużo w tym prawdy, o ile wychowanie bezstresowe stosowane jest niezgodnie z jego podstawową definicją, rodzice nierzadko źle interpretują tego rodzaju metodę wychowawczą.

Bezstresowe wychowanie to przede wszystkim wychowanie wolne od kar psychicznych I cielesnych, takie, gdzie zamiast kar stosuje się przede wszystkim nagrody. To również wychowanie, podczas którego stosuje się metodę Montessori i na nią bezwzględnie powinno zwrócić się szczególną uwagę.

Pomoce Montessori dla dzieci

Metoda Montessori wkroczyła do Polski nie tak dawno, bo zaledwie kilkanaście lat temu. Dzisiaj jest tak popularna, że stosuje się ją nie tylko w warunkach domowych, ale również w przedszkolach i szkołach podstawowych. Wiele produktów związanych z tą metodą znajdziecie pod adresem: https://raczkujemy.pl/pomoce-montessori/.

Metoda polega na edukacji, zgodnie z którą każde dziecko wybiera samodzielnie, czego chce się uczyć, czym sie bawić I co robić. Dzięki temu rozbudzaja wyobraźnię, uczą się na własnych błędach, dokonuja wyborów, stają się odpowiedzialne. Przede wszystkim również rozwój takich dzieci przebiega w innym tempem bowiem każde dziecko jest tu traktowane how to enter cheat codes in clash royale indywidualnie.

Pamiętajmy, że chociaż dziecko może samo wybrać co chce robić w danych momencie to od rodziców czy nauczycieli zależy, jaki wybór podstawimy maluchowi. Propozycje, które dostarczamy są przecież wybierane przez nas.