Atak Tytanów – japoński hit dla kinomanów?

shingeki no kyojin recenzja

Nie trzeba być miłośnikiem anime, aby polubić serię ,,Atak Tytanów” znaną też pod rodzimym tytułem ,,Shingeki no Kojin”. Na czym polega ogólnoświatowy fenomen tego anime? Wyjaśniam to w kilku prostych punktach.

Jeśli ktoś nie reaguje alergicznie na japońską animację, ten bez dwóch zdań powinien zapoznać się z ,,Atakiem Tytanów”. Jest to serial, mający bardzo ciekawą, pełną zwrotów akcji fabułę oraz niesamowitą akcję. Trzeba też przyznać, że jest to produkcja kierowana raczej do starszego widza, z racji na mocne sceny, które robią wrażenie nawet w kreskówkowym wydaniu. Wystarczy tu nadmienić, że główny bohater traci w brutalny sposób matkę już w 1. odcinku serialu.

Shingeki no kyojin recenzja <- przeczytaj!

O co chodzi w ,,Ataku Tytanów”? W serialu inspirowanym japońskim komiksem poznajemy świat, w którym ludzkość musiała schować się za gigantycznym murem przed tytanami żywiącymi się właśnie ludźmi. Choć uwięzieni, ocalali mieszkańcy żyli sobie w spokoju przez dziesiątki lat aż po raz pierwszy od bardzo długiego czasu mur zostaje sforsowany przez tytanów, co stanowi początek do szeregu wydarzeń oraz początku historii głównych bohaterów. Tyle słowem wstępu, po resztę zapraszam już do konkretnych odcinków tego anime.

Dlaczego warto obejrzeć?

Shingeki no kyojin, poza warstwą fabularną, przykuwa uwagę jakością produkcji, animacja jest bowiem bardzo wysokiej jakości, co rzuca się w oczy choćby w zestawieniu z animacją prezentowaną w Dragon Ball Super, co stwierdzam z przykrością. Poza tym, ogromnym plusem anime jest muzyka, która jest dziełem sztuki samym w sobie. Co ciekawe, w Japonii są nawet organizowane koncerty poświęcone stricte motywom z ,,Ataku Tytanów”, i trudno się dziwić, ponieważ ścieżka dźwiękowa daje niesamowitego kopa serialowi. Aktualnie, fani ,,Shingeki no Kyojin” czekają na premierę 2-ego sezonu anime, który ma wystartować w połowie tego roku – najbardziej niecierpliwi mogą śledzić mangę, która jest z fabułą znacznie do przodu, ale w pierwszej kolejności, trzeba zapoznać się z 1-szym sezonem do czego gorąco zachęcam!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *