Sposób na idealnie gładkie ciało

depilacja laserowa_2

Atrakcyjne ciało jest nie tylko szczupłe, ale również jędrne i idealnie gładkie. Nie jest to nowy kanon piękna, bo przecież owłosienie usuwano już w starożytności. Chociaż natura obdarzyła nas włoskami niemalże na wszystkich partiach ciała, to ludzie od zawsze starali się ich pozbyć. Najpierw ogniem czy woskiem, później nieco bardziej komfortowymi metodami. Dopiero dzisiaj można jednak pozbyć się niechcianych włosków nie tylko bezboleśnie, ale również raz na zawsze. Mowa o depilacji laserem, bo to właśnie te zabiegi uwalniają ciało od owłosienia trwale.

 

Medycyna estetyczna cieszy się dzisiaj ogromną popularnością, a depilacja laserowa to najczęściej wykonywane zabiegi z jej zakresu. Są w pełni bezpieczne, nie powodują powikłań, jeśli tylko zostaną wykonane z wykorzystaniem urządzeń laserowych najnowszej generacji – potwierdzają eksperci z Kliniki SPIRE CLINIC.

 

Jak działa laser?

 

Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i oddziałują na melaninę, czyli główny barwnik włosków. Dzięki temu z każdym kolejnym zabiegiem te stają się coraz słabsze, aż wreszcie znikają całkowicie i nie pojawiają się już nigdy więcej. Co ciekawe, już po pierwszym zabiegu destrukcji ulega nawet 50% włosków z danej partii ciała. Aby jednak pozostawić ciało idealnie gładkie, należy wykonać 4-6-8 zabiegów. Każdy z nich trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut.

Największym powodzeniem cieszy się depilacja bikini, nóg, pach, pleców, klatki piersiowej czy wąsika nad górną wargą. O częstotliwości i ilości wykonanych zabieg decyduje wykwalifikowany specjalista- najczęściej sesje odbywają się co 4 tygodnie.

 

Czy depilacja laserem jest na pewno bezpieczna?

 

Tak, jeśli tylko zostanie wykonana przy zastosowaniu jakościowych urządzeń laserowych. Te najlepsze posiadają czujnik, który automatycznie dobiera moc działania, biorąc pod uwagę indywidualne parametry skóry oraz strukturę włosków. Dzięki temu nie chodzi do poparzeń, przebarwień, a pełną skuteczność wykazuje depilacja laserowa. Warszawa posiada co najmniej kilka obiektów, takich jak Klinika SPIRE CLINIC, w których właśnie takie urządzenia są stosowane.

Te najlepsze lasery posiadają również specjalną nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. Dzięki temu każdy zabieg jest bezbolesny, bez względu na część ciała.

 

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegów laserowych, właśnie dlatego przed każdym przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem. Depilacja laserem nie odbędzie się, jeśli pacjent boryka się z łuszczycą czy bielactwem, chorobą nowotworową albo chorobą krwi. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i okres karmienia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *